Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

  • Jsem pořád naživu!
  • Od nynějška mám profil i na Facebooku

O blogu

28. srpna 2010 v 16:33 | Lesní želva |  Všeobecně
Vítám Tě, milý čtenáři, na blogu Lesní želvy.

Tyto stránky vznikly na sklonku léta 2010 poté, co jsem byla definitivně polapena do tenat tuláckých a zálesáckých. Nejsou zaměřeny na dnes tak populární "dovednosti k přežití" a nejsou ani čistě zálesácké. Najdeš tu články o tradičních dovednostech od výroby troudu po předměty ze dřeva a kůže, něco o způsobech využití rostlin a dřevin z naší přírody, návody na výrobu všeho možného, reportáže z vandrů a toulaček, pár recenzí na mnou používané vybavení a různé úvahy, točící se zejména okolo soudobého řemesla a soužití člověka s přírodou. V sekci "Knihovna" nalezneš tipy na knihy, webové stránky a fóra, které jsou zaměřené podobným směrem.

Nejsem neomylná, proto proto uvítám každou konstruktivní připomínku či opravu případných chyb. Věci mnou zveřejněné na blogu neberte jako dogma, stále se učím technikou pokus-omyl. Často mluvím o svých omylech, aby je nemuseli opakovat ostatní, ale ne vždy rozpoznám chybu hned, ale až s odstupem času. Tedy pokud se vám něco nezdá, neopakujte to po mně; vždy zhodnoťte svoje možnosti a schopnosti předem.

O mně jen tolik, že jsem (skutečně) žena, o přírodu a dobrodružství zakopávající od malička. Už jako dospělá jsem před pěti lety narazila na pořady Raye Mearse, jež se staly impulzem k otevření nové životní kapitoly. Můj zájem se ale nezaměřuje pouze na zálesácké disciplíny, časem se vyvinul v samostudium práce se dřevem a kůží a všeobecné posunování hranic nezávislosti. Blog jsem mimo jiné začala psát proto, abych se podělila o příběh mojí přeměny "měšťáka v zálesáka." Snažím se tu o zachycení svých pokusů, získávání nových vědomostí a dovedností pokud možno s nadhledem a sebekritickým humorem. Trochu neskromně doufám, že informace na tomto blogu uveřejněné pomohou najít užitek a "cestu do lesů" i někomu dalšímu.

Doufám, že tu nalezneš užitečné informace a čtení Tě bude bavit.

Želva lesní

***
Autorská noticka

Autorkou článků a fotografií jsem vždy já, pokud není uvedeno jinak; ostatně, na konci každého uvádím zdroje či užitečné odkazy, jsou-li třeba. Chcete-li z blogu něco převzít na svůj web, dejte mi prosím vědět na emailovou adresu wanderer.titte/at/gmail.com. Nebráním se tomu, ale vždy požaduji jasné uvedení zdroje včetně odkazu na tento blog.

Děkuji.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2015