Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

Facebookové stránky Lesní želvy byly po anonymním nahlášení mého profilu ze strany FB zablokovány a nebudu je tedy dále aktualizovat. Místo toho se můžete těšit na chystanou prezentaci na Instagramu ;-)

Obal na karimatku

26. září 2010 v 23:47 |  Návody
Tento nápad není můj, střih jsem nalezla na příslušném vlákně Knife.cz. Obal je praktický hned z několika hledisek:

a) karimatka se netrhá, netřepí se její okraje a nezašpiní se
b) starší materiály docela trpí na nasákavost, obalem se tomu alespoň na nějakou dobu zabránit
c) "molle pásek" na obalu umožňuje připnutí na batoh několika způsoby, popř. připevnění něčeho k obalu.
d) obal není válcovitý, karimatku si do něj snadno zabalíte, mimo to ho lze využít i jinými způsoby
e) zabalená karimatka má delší životnost i při dlouhém skladování doma (taky to znáte, po sezóně karimatku dáte do skříně/ postele, a za rok ji vytáhnete ožvýkanou?)

Jediná nevýhoda - před zabalením je lepší karimatku stáhnout ještě nějakým řemínkem. Já používám ustrojovací řemínky z armyshopu asi za 10 kč/ks k úplné spokojenosti.

karitaťka

Co potřebujeme: látku (šusťák, plachtovinu apod.) - cca 3 m2, 3x pásek suchého zipu o délce 20x3 cm, 2x tkaničku o 90 cm, 80x3 cm dlouhý pásek (takový ten na popruhy batohu), jehly, nitě, nůžky

Výroba je velmi jednoduchá. Nejdůležitější je správně si změřit šířku karimatky a její tloušťku po svinutí. Od toho ostatně i odvodíme, kolik látky je potřeba. Nezapomeňte na rezervu na švy. Dvojitě jsem látku přehnula kvůli tomu, jak je šusťák tenký - snadno by se roztrhnul.

Nejdřív tedy sešijte ohnutou látku, následně vytvořte tunýlky po stranách na provlečení šňůrky. Kolmo na tunýlky našijte "molle pásek," na kterém řadami stehů vytvoříte poutka. Je dobré brát v potaz to, jak karimatku upevňujete na batoh, a zda rozestupy na poutkách provlečete např. kompresní pásky batohu, ke kterému ji poutáte.

Následně zkuste smotanou karimatku do látky zabalit a poznačte si, jak našijete suché zipy. Dva po stranách, jeden uprostřed; všechny rovnoběžně k tunýlkům. Pak už jen provlíknout tkaničky do tunýlků a hotovo.

Karimatka se do obalu nejdřív zaroluje (už smotaná a svázaná), slepí se zipy a teprv potom se konce stáhnou šňůrkami.

 


Komentáře

1 Zdeněk | E-mail | 27. května 2014 v 8:21 | Reagovat

Moc pěkné!

2 Williammam | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 20:32 | Reagovat

Really all kinds of terrific material!

3 tanya | 25. března 2019 v 9:17 | Reagovat

supr jsou samonafukovací karimatky..opravdu bezva vynález, díky kterému si budete moci užívat pohodlný spánek i v přírodě-

https://www.nejoutdoor.cz/samonafukovaci-karimatky/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***


Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2019