Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

Facebookové stránky Lesní želvy byly po anonymním nahlášení mého profilu ze strany FB zablokovány a nebudu je tedy dále aktualizovat. Místo toho se můžete těšit na chystanou prezentaci na Instagramu ;-)

Řezbářský koutek

14. listopadu 2010 v 0:47 | Lesní želva |  Vybavení
Dnes mi dorazila zásilka rýtek pro jemnou práci. Odhaduji, že mají aspoň čtyřicet let, ale kdo ví. Na krabičce jsou označeny jako Flying Eagle Engraving knife, ale na čepelkách značení chybí. Vyrobeny z uhlíkové oceli (soudě dle mírné rzi, budu trošku restaurovat), rukovítky zřejmě bukové. Každopádně jsou velmi ostré, předchozí majitel je rozhodně nezanedbával…Když jsem u řezbářských nástrojů, nemůžu nezmínit svůj lžícový nůž Mora 164, o kterémžto jsem mluvila už několikrát. Pořídila jsem si ho nový v květnu, výroba Erik Frost, Mora of Sweden, kaleno na 61 HRc, jednostranný výbrus. Konstrukce je na průběžný trn, staženo matkou; soudkovitá rukojeť je z břízy, kterou jsem namořila lněným olejem - kvůli trvanlivosti. Hákový nůž je hlavním viníkem vzniku misek, lžic a čehokoliv, co se vyrábí dlabáním. Jednou za čas ho ostřím na keramickém brusném kameni.

Spookniv je možno koupit tady, v e-shopu pana Michala Molína.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***


Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2019