Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

  • Jsem pořád naživu!
  • Od nynějška mám profil i na Facebooku

Část 17: Želva uzluje

5. března 2011 v 21:52 | lesnizelva |  Cesta k zálesáctví
Co dělala Lesní Želva, když (občas) mrzlo, až praštělo? Našla si novou zábavu, kterou nejspíš zužitkuje už za pár týdnů, až se sbalí, a s celtou na zádech bude objevovat svět. Nu ano, dala jsem se na uzlování, sukování a zasukovávání se.

Pro tu potřebu si opatřila 2 metry lezecké šňůry (terminus technicus), kterou velmi neprozíravě rozpůlila.

Nu což, aspoň procvičila aj spojky. Nakonec to ale Želva po několika týdnech nevydržela, a rukama rozedranýma od příliš tlusté uzlovačky koupila PA lanko o síle pouhých 4,5 mm (oproti předchozí 6,5 mm propastný rozdíl) a lepší uzlovatelností.

Pojďmě ale na začátek. Z dob dávno minulých jsem se nejdřív (neúspěšně) pokusila vydolovat pár druhů uzlů, za kterých jsem si vzpomněla pouze na liščí smyčku. S tak tragickým výsledkem jsem se obrátila nejdřív na Tábornickou encyklopedii z edice OKO (ano, ta slavná edice), ale podle tamějších vyobrazení by se mi nepodařilo si uvázat ani uzel na kapesníku, a tak jsem nakonec skončila na Gordovi. Tam jsem si našla nejdřív sekci Základní uzly. A cvičila, cvičila, cvičila.

Šňůra se stala součástí mého batohu, takže jsem neuroticky sukovala na všech možných i nemožných místech. Vznikaly uzly, co by nerozsekl ani Alexandr, a paskvily, co jsem nemohla rozsukovat zase já. Každopádně po pár týdnech už dokážu ty základní dělat zcela automaticky. Jak bylo řečeno výše, posedlost byla vykoupena sedřenou kůží, a tak jsem vyměnila druh uzlovačky - a začínám odznova.

Teď jsem našla kanál uživatele Stormdrane, a všechno se stalo snadnějším. Přece jenom, pohyblivé obrázky jsou jiná třída. A tak to zkouším dál.

Ne, tato část nemá šťastný konec, uzlovat zatím neumím dostatečně, navíc se jako každá dovednost musí neustále cvičit, aby nebyla zapomenuta. A tak pokračuju dál, bude se to hodit.


Uzel přátelství :-) Můj oblíbený.

... a jiné dovednosti:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2015