Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

  • Jsem pořád naživu!
  • Od nynějška mám profil i na Facebooku

Nouzový vařič/ svíčka

1. července 2011 v 15:50 |  Návody
Návod na výrobu jednoduchého zdroje tepla a světla, který lze vytvořit z běžného domácího odpadu. Pruhy nastříhaného kartonu, stočené v konzervě, jsou zality voskem a fungují jako specifická svíčka, která prý schopna hořet i několik desítek minut. Autor ze zahraničního bushcraft fóra si na něm vaří jídlo na místech, kde není palivo nebo není možno rozdělat klasický oheň. Hotový vařič není nijak objemný nebo příliš těžký, takže ho můžete u sebe nosit v ešusu právě pro tyto případy. Uhasit hořící plechovku můžete například jeho větší miskou; teoreticky se dá použít i opakovaně, dokud nevyhoří kartonová náplň nebo se nevypaří veškerý vosk. Celý postup včetně přípravy materiálu vám nezabere déle než hodinu.

Potřebujeme: nízkou plechovku (paštika, tuňák, rajský protlak…), karton, nůžky, vosk, hrnec a nádobu na roztopení vosku

Postup:
1. Plechovku otevřít, obsah zkonzumovat. ;) Víčko je potřeba dokonale oddělit a případné otřepy zahladit pilníkem. Nikdo nechce prsty pořezané od špon.
2. Hranou si na ploše kartonu naznačte výšku pásků kartonu, který nastříhejte "proti žebrům."
3. Pak pásky stáčíme do konzervy. Já začínám od kraje ke středu; pruh kartonu, který si nejdřív předlámu, mačkám palci proti stěně plechovky tak, aby zůstávaly co nejmenší mezery mezi vrstvami. Čím méně prostoru ve středu zbývá, tím si připravuji kratší pásky, lépe se s nimi manipuluje.
4. Nakonec zbyde jenom úzká díra, kterou vyplním malými kousky, vždy ale tak, aby žebra směřovala vetikálně, ne horizontálně. Je to důležité kvůli pozdějšímu zalévání voskem, který by jinak stékal po povrchu. Tuto část jsem vyplnila vyššími kousky namísto jakéhosi knotu, kterým se bude vařič zapalovat.
5. Nachystejte si malé "klínky," kterými ještě vycpěte mezery mezi jednotlivými pásy tak, aby výplet byl naprosto pevný a nebyly v něm patrny žádné velké škvíry.

6. Ve vodní lázni si roztavte vosk. Použijte zbytky svíček, kupovaný parafín ve vločkách nebo třeba včelí vosk, rozhodně všechno nakrájené na malé kousky pro rychlejší roztápění. Na barvě vosku nesejde. Radši si jej připravte víc než míň.

7. Následuje nejchoulostivější část, kterou doporučuju absolvovat venku. Kuchyň od vosku nic moc. Tekutý vosk opatrně nalijte přes vyvýšené místo do kartonu. Dbejte na to, aby byl povrch voskem pokryt rovnoměrně, plechovkou občas mírně zakvedleje, aby se pěkně rozprostřel. Ideálně by měl být svitek v konzervě slepený k sobě, vosk by ale neměl přes hranu kartonu přetékat, stejně jako by neměl vytékat ven z plechovky. Pozor, vosk i plechovka jsou horké!

8. Konzervu nechejte pár hodin odstát na chladném, stinném místě, aby obsah vytuhl. (lednička není dobrý nápad, vosk se srazí)

9. Důkladně oškrábejte přebývající vosk a ten, který přetekl přes okraj. Žhavý vosk by po zapálení mohl buď někomu ublížit, nebo způsobit nechtěný požár.

10. Hotovo!


A takto to vypadá, když hoří (foto z internetu):

 


Komentáře

1 Tenki | 2. července 2011 v 9:46 | Reagovat

Perfektní věc! !!! !!!! ! (hrome... jak mám zdůraznit vykřičník?) Zvláště pro nás čajmany, kteří by chtěli jít vařit čaj do přírody a plyňák či cokoliv je na takový výlet moc těžký.

2 Áine | 13. července 2011 v 15:16 | Reagovat

Takže až dojde ta propanbutanová bomba, bude se vařit na tomhle? :-D

3 lesnizelva | 13. července 2011 v 21:25 | Reagovat

Ha ha ha, provokatére! :-P

4 svob forest gump | E-mail | 6. listopadu 2012 v 17:55 | Reagovat

Maly dotaz,jak dlouho vydrzi horet,da se pouzit vicekrat za sebou,a ohreje konzervu?Jinak fajn napad

5 Lesní Želva | 6. listopadu 2012 v 22:32 | Reagovat

Výdrž záleží na velikosti použité plechovky a na tom, jak dobře je to ucpané, ale klidně až 3/4 hodiny. Ano, konzervu na tom ohřeješ v pohodě, pokud ji tedy máš jak zavěsit nad to. V podstatě je to svíčka, takže teoreticky to jde zahasit a pozděj rozdělat znovu, ale prakticky jsem to nezkoušela.

6 Toulavej | 5. listopadu 2015 v 20:02 | Reagovat

Tak jsem tento nouzový vařič vyzkoušel na vandru. Uvádím svoje subjektivní poznatky. Samozřejmě, každý s níže uvedenými názory nemusí souhlasit, neboť každý má své preference a každému může vyhovovat něco jiného.
Výroba: Postup smotávání pruhu kartonu byl opačný, tj. od středu. Místo vyšších středových proužků jsem použil kousek silnějšího provázku (pro případ opětovného zapálení - funguje jako knot svíčky - nesmí však být ze syntetických materiálů). Délka kartonu se na průměr poměrně dobře odhadne, nemusí být v plechovce úplně na "fest".
Provoz: Zde trošku zklamání. Na můj vkus se vařič dost dlouho "rozjížděl". Při použití při teplotě trošku pod bodem mrazu se pak projevila malá výhřevnost vosku (parafínu, stearinu, či z čeho se dnes svíčky vyrábí). Svůj vliv pak mělo zcela určitě i ochlazování ešusu při nízké venkovní teplotě. Na ohřátí jídla z konzervy to nakonec ale stačilo. Následné další zapálení vařiče však bylo díky středovému "knotu" z provázku naprosto bezproblémové.
Závěr: Určitě dává více světla než klasická svíčka. Je to dáno velikostí "ohniště" (samozřejmě je zde i úměrně vyšší spotřeba paliva - vosku). I na ohřívání jídel by tento vařič měl jako nouzovka stačit. Ale na uvaření čaje či kávy? No nevím. Raději bych se spolehl na jiný zdroj tepla.

7 Lesní Želva | 5. listopadu 2015 v 22:47 | Reagovat

Díky za recenzi!

8 bobbing | Web | 9. září 2016 v 7:42 | Reagovat

nebankovní půjčka online velešín [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2015