Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

  • Jsem pořád naživu!
  • Od nynějška mám profil i na Facebooku

Část 23.: Darovaným lžičkám na třísky nehleď

13. srpna 2011 v 23:07 | Lesní želva |  Cesta k zálesáctví
Dívám se dívám, že už dlouho nebyl žádný článek v sekci "Cesta," a je potřeba to napravit. Léto je v plném proudu, a vyřezávání je krom knížek a filmů teď moje nejoblíbenější činnost.

Kdysi jsem si v čajovně koupila sadu dřevěných příborů, jenže koupě to byla chvatná, a až doma jsem zjistila, že obsahem balení jsou spíš nahrubo vyřezané a ledabyle ošmirglované polotovary. A tak dlouho ležely ve skříni.
Od té doby se leccos změnilo, a teď jsem si na dávno založený balíček vzpomněla. Lžičky, vařečku a vidličku jsem se rozhodla upravit a darovat, protože mně stačí jenom lžička, a tu už mám vlastní. Původní verze mi přišly takové humpolácké, klackovité, a tak jsem držátka zúžila, vytvořila křivku a menší blbůstku na konci, aby vypadaly prudce originálně. Následovala trocha broušení (trochu dost, až na 600 grit, a to nemám ráda broušení..), pár dní odpočinku a pak teplá líněolejová lázeň a sluníčko. Menší nedostatky zůstaly, ale rurální styl je prý v módě. Materiál hádám na lípu, takže kresba dřeva moc nevynikla. A abych sadu nedarovala jen tak, ušila jsem jednoduchý pytlík, stáhnutý voskovanou šňůrkou, pro změnu z lněného plátna.

Snad se bude sada líbit a pár let poslouží.
P.S.: Na dokončení vidličky se nakonec nedostalo, snad příště..


***


Klíčová slova:
vyřezávání - dřevěná lžíce - příbor - lněný olej
carving - wooden spoon - cutlery - linseed oil

 


Anketa

Z čeho čerpáte inspiraci pro bushcraft?

Z knížek 12.5% (46)
Z televize 7.1% (26)
Z videí uživatelů YouTube 14.1% (52)
Ze všeho 15.8% (58)
Od kamarádů 11.7% (43)
Všeobecně z internetu, z bushcraft fór atd. 38.9% (143)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2015