Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

  • Jsem pořád naživu!
  • Od nynějška mám profil i na Facebooku

Obal na ešus

15. srpna 2011 v 10:02 | Lesní želva |  Návody
Možná se vám zdá výroba jako blbost a zbytečná práce, ale pokud jako já nemáte krosnu největší a řešíte místo při každém balení, může se hodit - ešus se dá přivěsit vně batohu. Obal lze i koupit v armyshopech, ale já jsem měla zbytky materiálů z obalu na karimatku, které jsem hodlala využít. Obalu na karimatku se podobá také velmi podobným řešením. Na šicím stroji máte hotovo za půl hodiny, ručně je to delší. Výhodou krom možnosti přivázání na batoh je i to, že mezi futrál a ešus se dají nacpat např. pytlíkové polívky a umaštěný ešák po akci vám nezaneřádí vnitřek krosny (a ešus v sáčku je out).Potřebujeme: pruh látky/ šusťáku cca 50x25cm, cca 20 cm popruhového pásku (takový ten batohový), 2x50cm a 2x20cm šňůrky, jehlu, niť, nůžky, průvlečnou "lyži," pásek suchého zipu 5x5 cm, krejčovskou křídu, metr, zapalovač


Postup: Je velmi obdobný jako u šití obalu na karimatku. Nejdříve si ešus včetně víčka zkusíme zamotat do pruhu látky a poznačit si místo, kde se budou konce obalu překrývat o cca 5cm - plus je třeba připočítat okolo 2cm na švy. Na víčku a dně musí být dostatek materiálu na pozdější stáhnutí s tunýlkem. Počítáme i s cca 3cm na tunýlek na každé straně. Poznačený bod délky odměříme, a krejčovskou křídou přidáme ve stejné délce ještě jednu značku kvůli přesnosti. Ustříhneme.
Nejdřív je potřeba zahnout kratší strany a přišít lem, stačí 0,5cm široký. Potom teprve naměříme na delších stranách tunýlky, přišijeme a provlékneme šňůrky. Pokud nešijete z šusťákoviny, nezapomeňte jak lemy, tak tunýlky začistit a oentlovat, aby se později nezačaly třepit. Při šití průběžně zkoušejte, jak ešus pasuje.
Teprve pak doprostřed kratších stran přišijte pásek suchého zipu. Jeden na rub, druhý na líc tak, aby se dokonale překrývaly.
Nakonec na zabaleném ešusu vyznačte místo, kde přišijete popruhy k uchycení ešusu na batoh. Konce pásků zatavte zapalovačem, zahněte, a pak teprve přišijte k obalu. K připevnění k batohu samotnému slouží kratší kusy provázku.
***


Klíčová slova:
šití - ešus - obal
needle work - mess tin - cover
 


Komentáře

1 atti.hombre | E-mail | 17. srpna 2011 v 5:11 | Reagovat

obrázok mi nenačítalo,ale s obalom máš svätú pravdu! :-)

2 Mamarcel | E-mail | 13. ledna 2015 v 10:06 | Reagovat

Tak presne toto sa mi teraz zide, mam novy esus trojdielny, uz sa pustim coskoro do tohto obalu. Som zvedavy ci sa mi to podari tak pekne ako tebe. Vdaka za navod.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2015