Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

  • Jsem pořád naživu!
  • Od nynějška mám profil i na Facebooku

Část 26.: Šiju, šiju si brašničku

5. listopadu 2011 v 22:08 | Lesní želva |  Cesta k zálesáctví
Milé čtenářstvo jistě zaznamenalo, že posledně jsem se pokoušela barvit tenkou kůži, kterou jsem získala rozkucháním staré kožené bundy. Její část jsem následně strčila do hrnce s výluhem z ořechového listí a slupek, načež mi vznikl kus docela hezky hnědé usně, jenom z ní něco vyrobit.

Nad tématem jsem nakonec moc přemýšlet nemusela, neb se ozval kamarád, že "kdy už mu ušiju tu taštici na opasek, co jsem slíbila už na sraze?" A tak vzniklo následné "veledílo," které jsem sice šila asi dva dny, ale natolik roztříštěné, že se mi pěkně protáhly na nějakých šest týdnů. :D
Jednodušší jsem celé šití měla o výrobu střihu - stejnou brašničku mám i pro sebe, ačkoliv látkovou. Krom zmíněné kůže jsem na boky, podšití klopy a závěsu použila zbytky vlněného flanelu (čímž tomuto skvělému materiálu musím dát sbohem, neb víc nemám), sešila režnou nití a uzavřela trojicí bukových knoflíků. K výrobě snad ani není co dodat, krom toho, že jsem měřila každé píchnutí jehlou ze strachu, že se stehy budou vytrhávat nebo materiál hloupě rozbodám.Tašvice je dost velká na tahání různých drobností, co se nevejdou do kapes - v té svojí mívám KPZ, šitíčko, firesteel/sirky v březové krabičce, švýcarák, kapesníky a kapky do očí, přičemž bych tam toho možná dokázala narvat aj víc, ale už by byla příšerně vyboulená.***
Tak, a prvotinu z kůže mám za sebou. Výsledek má nějaké své mouchy a drobnosti, kterých bych se příště vyvarovala, ale i tak doufám, že Sallymu bude dlouho a dobře sloužit.


Za fotky "z praxe" díky Sallymu.

****

Klíčová slova:
šití - kůže - tašvice - taštice - brašna na opasek - EDC - vybavení
needle work - leather - belt pouch - EDC - accessories / equipment

Další výrobky:
 


Komentáře

1 matúš | Web | 6. listopadu 2011 v 9:51 | Reagovat

Pája paráda ako taštička tak aj nový vzhlad blogu palce hore

2 atti.hombre | 6. listopadu 2011 v 12:25 | Reagovat

Super...a inak máš presne také isté nožnice ako ja! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2015