Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

Facebookové stránky Lesní želvy byly po anonymním nahlášení mého profilu ze strany FB zablokovány a nebudu je tedy dále aktualizovat. Místo toho se můžete těšit na chystanou prezentaci na Instagramu ;-)

Část 28.: Přívěšek

25. prosince 2011 v 8:00 | Lesní želva |  Cesta k zálesáctví
Před letošními Vánocemi jsem se opět rozhodla výrobu nádobí zaměnit, a udělat radost někomu jinému. Mám na to i "sváteční" dřevo, kousek hrušky, který jsem loni vyrvala zpod kusadel termitům. A normálně z něj nedělám, jen před Vánoci - letos podruhé, proto sváteční.Hruška je docela tvrdá, a když je suchá, člověk si s ní docela užije; ale kresba a textura opravdu stojí za to. Naštěstí mě mora 120 opět nezklamala, a pracovalo se mi fantasticky.

Malé věci mně moc nejdou, jsou pro titěrné a blbě na to vidím, a tak jsem zvolila přířez asi 7x7cm, ze kterého jsem nejdřív vyrobila vypouklý kruh s dutinou z rubu, do kterého jsem následně udělala díru na provlečení. Pak teprve následovalo nakreslení tvaru přívěšku a promyšlení základní podoby. Použila jsem řezbářské mory a mini dlátka. Neustálým ubíráním jsem se snažila dodržet vypouklý tvar, do kterého pak dlátka vytvořila žebrovité drážky. Podařilo se mi snížit i profil přívěšku - původně to bylo okolo 1cm.


Pak přišly ke slovu smirky gritu 320 a 800, chtěla jsem vidět, jaký bude výsledek. Nakonec to znamenalo ještě doladit tvar a pohrát si s plasticitou motivu, a následně znovu zabrousit. Doleštila jsem druhý den, dohromady okolo pěti hodin v dílně. Pak ještě napustit teplým ořechovým olejem a hurá (skoro ještě za tepla) na poštu.

A výsledek? Posuďte sami…

P.S.: fotila jsem opět narychlo, světlo nikde, tak jsem pro něj musela vylézt až na plot - doslova.
***

Klíčová slova:
vyřezávání - přívěšek - šperk - drobnosti - hrušeň - mora 120 - lyžičkář - mini dlátka - ořechový olej
wood carving - pendant - jewel - pear-tree - mora spoon knive - mini chisels - walnut oil

Další projekty:

 


Anketa

Z čeho čerpáte inspiraci pro bushcraft?

Z knížek 12.8% (49)
Z televize 7.1% (27)
Z videí uživatelů YouTube 14.1% (54)
Ze všeho 15.2% (58)
Od kamarádů 11.8% (45)
Všeobecně z internetu, z bushcraft fór atd. 39% (149)

Komentáře

1 atti.hombre | 25. prosince 2011 v 17:46 | Reagovat

origo!...paráda...;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***


Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2019