Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

Facebookové stránky Lesní želvy byly po anonymním nahlášení mého profilu ze strany FB zablokovány a nebudu je tedy dále aktualizovat. Místo toho se můžete těšit na chystanou prezentaci na Instagramu ;-)

Překopávka Mory 511, Část 2.: Nakresli mi…

7. března 2012 v 16:30 | Lesní želva |  Výkřiky z dílny
… finku! Takže tužku do ruky, skicák, čtverečkovaný papír, pravítko a kus kartonu. Aby byly míry reálnější, beru si na pomoc ještě originální 511 a 120 kvůli soudkovité rukojeti, ze které jsem chtěla vycházet. Až mám hotový tvar, vymýšlím segmenty, ze kterých se bude skládat, a jejich poměr. Pak následuje nákres řezu z pohledu shora. Až se mi křivky líbí, vystřídá papíry karton.Zahroceným koncem rukojeti štětce obtáhnu oba nákresy na kartoně, a následně je vyříznu morou 120. Chci tím zkusit, jak sedí v ruce a jestli netlačí. Kvůli věrohodnosti jsem nakonec obě makety rozřízla a vsadila do sebe, vznikl primitivní 3D model.
Uvidíme, jak to bude sedět v reálu. ;)


***

Klíčová slova:
Mora 511 - tunning - nákres - model rukojeti - 3D model - ergonomie - nůž
modding - sketch - ergonomy - knife - knifemaking
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***


Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2019