Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

Facebookové stránky Lesní želvy byly po anonymním nahlášení mého profilu ze strany FB zablokovány a nebudu je tedy dále aktualizovat. Místo toho se můžete těšit na chystanou prezentaci na Instagramu ;-)

Zrození knoflíku

3. srpna 2012 v 14:18 | Lesní želva |  Návody
Nebude to sice návod úplně doslova, spíš sada obrázků, zobrazující postup práce, ale což. Fotit mě napadlo až poté, co jsem měla jednu dírku téměř vyvrtanou, takže prosím omluvte zcházející začátek. ;-)Prvně je tedy nutné si sehnat nějaký kousek dřeva, ze kterého knoflík bude. Lepší je tvrdé dřevo, v mém případě kousek buku, co mi zbyl po jiné práci. Nijak jsem ho nepřiřezávala, takto jsem odřezek - téměř dokonalý kvádr - vytáhla z krabice se zbytky. Následovalo rozměření pro dírky a vrtání výstružníkem Victorinoxu Farmer, což je mimochodem jediný nástroj, co jsem k výrobě použila. ;-)


Pak jsem zlehka naznačila druhou dírku, než jsem do výstružníku začala tlačit pořádně. Aby byla dírka rovnoměrná, musí se nástroj pravidelně otáčet a po proražení skrz se pokračuje z druhé strany, dokud otvor není na obou stranách stejný.


Dávejte bacha, ať si nepropíchnete dlaň. ;-) Náhoda je potvora.


Dírky bychom měli.


Teď začneme ořezávat tělo knoflíku. Nejdřív zarovnat plochu:Postupně pěkně začnou vylézat léta a barva. Buk sice nemá žádnou kresbu, ze které by jeden padl na zadek, ale ta jeho "zrcátka" mají taky něco do sebe. Po zarovnání do pravidelného hranolu jsem se vrhla na zkosení hran:
Pak ještě zkosit příčné hrany:No a je to, ještě obrat otřepy. Pak už zbývá jen namočit na pár hodin do oleje. Celkově to zabralo cca slabou půlhodinku.


A hotový knoflík po noci v oleji, jen ho někam přišít:

 


Komentáře

1 Idaho | 5. srpna 2012 v 13:55 | Reagovat

Toš pěkné,pěkné,šikovná si.

2 j87 | 8. srpna 2012 v 23:49 | Reagovat

Ten levý palec :-) Šikula.Teď myslím ten knoflík...

3 Lesní Želva | Web | 9. srpna 2012 v 8:43 | Reagovat

Díky. ;-) Mě od řádění ani posekaný palec neodradí. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***


Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2019