Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

Facebookové stránky Lesní želvy byly po anonymním nahlášení mého profilu ze strany FB zablokovány a nebudu je tedy dále aktualizovat. Místo toho se můžete těšit na chystanou prezentaci na Instagramu ;-)

Kde končí zálesáctví, kde začíná řemeslo?

10. ledna 2013 v 3:20 | Lesní želva |  Všeobecně
Na zálesáctví je krásné to, že člověka nenápadným způsobem začne rozvíjet hned v několika oblastech zaráz. Většinou se k němu člověk připlete tak nějak mimochodem, obvykle přes turistiku nebo romantickou představu o zakládáním ohně pomocí haluzí a kamení, a pak už to jede.


Většina takových zálesáckých přibloudilců je hluboko v nitru nastavená na pozitivní vnímání přírodních materiálů a má přirozenou dávku zvídavosti, takže dřív nebo později se milý žák na cestě lesní moudrosti nalezne, kterak si zkouší vyrobit to či ono, nejlépe pouze za použití pár základních nástrojů a vlastní kreativity.

Z těch, kteří si ze zvědavosti vyrobili vlastní lžičku, koženou kapsu nebo rukojeť ke koupené čepeli, se po čase začne vydělovat další skupina lidí, kteří zjistí, že jim práce rukama zkrátka něco dává a chtějí se jí věnovat víc. Zprvu proto, aby případně doplnili vlastní výbavu, později z čiré radosti k tvoření; stávají se výrobci a ti nejlepší z nich řemeslníky.

*
Když jsem na sobě začala tento proces přeměny sledovat, dost jsem přemýšlela, kterou cestou se vydat. Nakonec jsem se rozhodla, že nejlepším řešením bude zálesáctví od nové řemeslné záliby trochu separovat, a vytvořit místo, které bude celé zasvěcené jenom mým nadšeným a značně amatérským pokusům s vyřezáváním, a jak šel čas, také s šitím kožených předmětů.

A tak jsem na jaře loňského roku založila blog http://lesnizelva-galerie.blogspot.cz

I tak se tady s větším či menším zpožděním většina prací objevila, byť s menším objemem přidaných informací či fotek, což bylo dané hlavně nedostatkem času i na realizování se mého "zálesáčtějšího" já.

Proč existenci galerie uveřejňuji až nyní? Stála jsem tehdy zas na novém začátku, a chtěla jsem čas na ustálení podoby nového blogu. Druhým důvodem je také to, že se jedná o "vedlejší projekt," a chtěla jsem se ušetřit zklamání, pokud bych ho po pár příspěvcích zrušila.

Na druhou stranu, patří se hrát s otevřenými kartami.

Zálesácký blog zůstává v normálním provozu, a galerie je víceméně okénkem pro ty, které víc zajímá moje rukodělná stránka. Mým letošním předsevzetím vrátit blog Lesní želvy více zálesáckým dovednostem, tak držte pěsti.


Doufám, že se sem budete i nadále rádi vracet. ;-)

Lesní želva

A dál?
 


Komentáře

1 atti.hombre | 10. ledna 2013 v 15:01 | Reagovat

Budeme...:-)

2 Zdeněk | 11. ledna 2013 v 10:59 | Reagovat

Budeme (-:

3 bobek | 23. září 2013 v 21:37 | Reagovat

Budu....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***


Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2019