Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

  • Jsem pořád naživu!
  • Od nynějška mám profil i na Facebooku

Maska na teslici

1. července 2013 v 9:55 | Lesní želva |  Výkřiky z dílny
Už v zimě jsem od našich dostala tesličku od Jiřího Javůrka, abych se od menších předmětů mohla posunout k mísám a miskám. Nějak jsem se ale nebyla schopná dostat k ušití pouzdra, a tak sekera ležela netknutá až doteď.
Z možných variant jsem nakonec vybrala jednoduchou masku. Podle papírové šablony jsem vyřízla svrchní díl, dvě mezistěny ve tvaru "U" a spodní díl. Použila jsem různé odřezky kůže o síle 4 a 3mm, které si po větších projektech schovávám k dalšímu upotřebení. Nebyla jsem si úplně jistá, jestli půjde pouzdro tvarovat až slepené, a tak jsem díly za mokra předběžně naformovala rovnou hned po zkosení okrajů vrchního a spodního dílu. Místo hoblíku na kůži, ohraňovače i knejpu posloužila malá Mora 120.

Po slepení mi došlo, že šití nepřichází v úvahu, přední šev o síle 14mm bych šídlem propíchla jen velmi těžko, a s vrtačkou se po špatných zkušenostech v oblasti děrování kůže nekamárádím. Nakonec jsem pár pojistných štychů zvládla, dírky jsem nabodala vždy z obou stran a jehlu protahovala kleštěmi. I tak to byl porod. Hrany jsem v rámci jednoduchosti opět zarovnala nožem.


Na lepidle stálo, že je voděodolné, a tak jsem masku dotvarovala ještě přímo na sekeře. Pak už stačilo jen nabarvit hrany a napustit futrál voskem.

No a je to. Teď už se nemůžu vymlouvat, takže budu muset honem něco vytesat.Mohlo by vás zajímat:
Od stromu k nádobí - první práce s teslicí
Co potřebuju k vyřezávání - základní nástroje
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2015