Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

  • Jsem pořád naživu!
  • Od nynějška mám profil i na Facebooku

Kaštanovník jedlý

18. července 2014 v 12:58 | Lesní želva |  Mezi kmeny, mezi stonky

Jestli Britům něco závidím, jsou to rozhodně kaštanové lesy.


Kaštanovník (Castanea sativa) se v našich klimatických podmínkách divoce vyskytuje velmi ojediněle, spíše jako okrasná dřevina zámeckých parků, zahrad a několika málo alejí či sadů, tzv. kaštanek. Jakožto strom, pocházející pravděpodobně někde z předního východu (domestikovaný zřejmě v Turecku), se divoce vyskytuje v mediteránní oblasti, dále ve Francii a též ve Velké Británii. Ve střední Evropě byl rozšířen uměle. Vzhledem k teplomilnosti původních odrůd však velmi roztroušeně.


Kdyby si mohl vybrat, rostl by na jižních stanovištích s vysokou vlhkostí v propustných půdách. Nároky na prostor má podobné jako ořešák.


Kaštan je statný listnatý strom, až 30 metrů vysoký. Koruna se s růstem mění z kužele ve sloupovou a nakonec široce klenutou s masivními a krátkými větvemi. Kmen je též tlustý, již nízko nad zemí se etážově rozvětvuje, bývá pokroucený.


Kůra je hluboce rozbrázděná a jakoby "obtáčí" strom. Barva se mění s věkem, od červenohnědé u letorostů k temně hnědo-šedé u dospělého stromu.


Sice se jmenuje kaštan, ale s jírovcem nemá nic společného; vlastně je příbuzný buku, což lze nejlépe poznat na listech. Byť jsou pilovité a protáhlé, velmi vzdáleně je v nich vidět něco, co k buku ukazuje.


Listy mají výrazné žilkování, líc tmavě zelený, rub světlý, jako by do něj byla přimíchána bílá.


Kvete mezi šestým a sedmým měsícem; stromy, které znám, vytvářely květy nejméně od poloviny května; postupně dorůstaly v provazovitá květenství, která naráz rozkvetla na konci června. Celý strom rázem zežloutl.


Kaštanovník je sice samosprašný (má tedy samčí i samičí květenství), ale nespolehlivě, proto se pro pěstování doporučuje mít v těsné blízkosti (uvádí se do dvanácti metrů od sebe) alespoň dva jedince.


Něco na tom bude, jelikož v parku, ve kterém roste strom na fotkách, jsou tři - dva těsně vedle sebe, z toho jeden plodící silně, druhý málo; třetí asi třicet - čtyřicet metrů přes travnatou plochu, vloni kompletně hluchý.


Navíc strom dospívá do plné plodnosti až okolo dvacátého roku života; potom může ročně dávat až padesát kilo kaštanů. Stovky let staré stromy mají výnos ještě mnohem vyšší. Jelikož se v dobrých podmínkách dožívá nejméně pěti set let, je jeho vysazení vskutku dobrá investice…


Plody se vyvíjejí v zelených ostnitých číškách. Na rozdíl od vizuálně podobného jírovce jsou ale číšky trny pokryté v celé ploše, a bez popíchání se téměř nedají uchopit. Zralé začínají být v závislosti na počasí koncem září, a jejich dozrávání trvá sotva dva týdny. Číšky začnou sesychat a vlivem přerostlých plodů praskat; kaštany se v poryvech větru sypou ven.


hluché plody

Zrada je, že neoplodněné květy se v pichlavé koule mění úplně stejně. Dají se rozeznat podle toho, že samotný kalíšek pod trny je příliš malý. Uvnitř se pak schovávají hluché plody. Hluché proto, že jsou vlastně jenom slupkou bez obsahu. I v oplodněných plodech ale spolu s kaštany lze sem tam prázdné najít.

plný versus hluchý plod

Dozrálé kaštany jsou hnědé, pěkně lesklé a mají pevnou slupku. Čerstvost se pozná podle toho, že na špičce jim zbyde malá štětička z ostnů, ta po pár dnech sesychání odpadá. Kaštany, které se dají běžně koupit v super-hyper s nimi nemají nic společného; bývají matné, tmavé až našedlé, prostě staré.


Kaštanovníky patří mezi nejstarší kulturní plodiny vůbec, člověk je vyhledával již od neolitu. Kromě divokých maloplodých jedinců se dnes pěstují i různé velkoplodé kultivary. Ke skladování potřebují chlad a mírné vlhko dobrého špajzu, mikroten a příliš vlhký sklep zaručuje naopak rychlou zkázu, stejně jako přílišné sucho. Pro dlouhodobé uchovávání se doporučuje je skladovat ve slupkách v tenké vrstvě. Osobně dávám přednost okamžité konzumaci nebo přípravě ke zmražení. Dají se vařit, péct, pražit, sušit či mlít na mouku.

Vůbec nejjednodušší je příprava pražením; plody se velmi krátce namočí, na povrchu rozříznou do "X" a pak se vhodí na rozpálenou pánev, kde se s nimi za občasného kropení třese tak dlouho, dokud se slupka nerozvine a do okolí nepronikne jejich oříšková vůně. Pak se kaštany ještě za tepla loupou, jak vrchní tuhá, tak spodní vláknitá slupka. Rozříznutí je nutné - jednak by se dovnitř nešlo dostat, a druhak by přetlakem při pražení explodovaly.
Základní dva recepty uvádím v samostatném článku.

O jejich důležitosti pro výživu lidí před dovezením brambor svědčí i jejich vysoká energetická hodnota; ve sto gramech obsahují až 10% bílkovin a až 20% sacharózy.

Listy kaštanovníku se používají jako složka průmyslově vyráběných léků proti kašli.

Kaštan má nádherné tvrdé dřevo, vysoce ceněné v nábytkářství.

Zdroj: http://www.flyingshavings.co.uk/a-noisy-start-to-the-day/

Hodí se k výrobě venkovních lavic, je odolné, vzdáleně podobné dubovému. V historii se stromy využívaly i v pařezinovém hospodářství; spíš než o kácení celého kmenu se ale nejspíš jednalo o ořezávání větví.

Zdroj: http://www.flyingshavings.co.uk/a-noisy-start-to-the-day/

Kaštanovník je vskutku impozantní dřevina, jehož krása obzvlášť vynikne u solitérního stromu. Bylo by moc fajn, kdyby se vysazovaly v parcích po celé republice, a staly se místem setkávání; tak jako je to v našem městě.


Zdroje:

LÁNSKÁ, D. - ŽILÁK, P. Jedlé rostliny z přírody. 1. vyd. Praha: Aventinum, 2006. s . 72 - 73
SVOBODA, J. Ekozahrady. Kompletní návod k vytvoření ekozahrady a rodového statku. 1. vyd. Praha: Smart Press, 2009. s. 146

http://botany.cz/cs/castanea-sativa/
http://www.jedlykastan.cz/
***

Další články o užitečných dřevinách:

 


Komentáře

1 Jarda | Web | 7. srpna 2014 v 11:22 | Reagovat

Skvělý výstižný článek!

2 Terka | 27. srpna 2014 v 22:55 | Reagovat

Už dlouho si říkám, že bych je chtěla ochutnat a na těch krásných fotkách vypadají ta lákavě!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2015