Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)


Novinky:

  • Jsem pořád naživu!
  • Od nynějška mám profil i na Facebooku

Oprava batohu

3. ledna 2015 v 18:00 | Lesní želva |  Vybavení

"Školní" batoh Loap Breeze mám už pěknou řádku let. Na podzim jsem si všimla, že se jeden z ramenních popruhů začal povážlivě oddělovat.Po krátké inspekci se ukázalo, že praskla nit ve švu a látka se teď vahou batohu vytahuje ven. Někdo by kvůli tomu možná uvažoval o koupi nového ruksaku. Vzhledem k tomu, že to byla první vada od koupě, uvažovala jsem spíš o opravě. Opravy batohů a tašek obvykle nechávám na místní brašnářce, ale nechtělo se mi za ní chodit s takovou prkotinou, tak jsem to nakonec zvládla sama.Celou věc jsem odbyla režnou sedlářskou nití a čalounickou jehlou. Popruh jsem znovu vsunula do švu a důkladně prošila oboustranným stehem.

jednotlivé stehy před zarovnáním

Nutno říct, že batoh je udělaný poctivě, většina švů (i tady) je zdvojená a někde ještě krytá lemovkou, takže by se popruh nejspíš ještě dlouho z uložení nevytrhl.

Po opravě jsem zkusila pevnost; látka potrhaná nebyla, takže šev držel a nehnul se. Batoh spokojeně slouží dál.


Další články:
 


Komentáře

1 Majky | E-mail | 11. ledna 2015 v 16:08 | Reagovat

Ahoj.
Je skvělé, že jsou ještě další lidé, co místo koupi nového, raději investují čas do opravy staršího (y) :)
Jen bych se chtěl zeptat, kde sehnat tu zahnutou jehlu??? Sháněl jsem ji i na šití kůže ale nesehnal...

2 Lesní Želva | 11. ledna 2015 v 19:25 | Reagovat

Ahoj, čalounickou jehlu koupíš v každé galanterii či švadlence. Nebo přinejhorším na eshopu Kutil-Florenc. Každopádně na kůži se úplně nehodí, leda na tu úplně tenkou galanterní. Pokud hodláš sešívat hovězinu, doporučuju spíš sehnat šídlo a pár tupých sedlářských jehel.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva


2010-2015