Příroda je moudrá, nevyzpytatelná, milosrdná, krutá, spravedlivá, bohatá a tvořivá. Proto je tak krásná a nepoznatelná, a proto v ní člověk nikdy na všechny otázky odpověď nenajde. (Vladimír Hůna)

Omlouvte, prosím, momentální rozbitost vzhledu blogu. Na úpravě se pracuje. Děkuji za pochopení, Želva.

Koroze firesteelu

14. března 2019 v 17:28 | lesnizelva |  Vybavení
Firesteel je vyrobený ze slitiny ferrocorium, které podléhá oxidaci vzdušnou vlhkostí podobně jako třeba uhlíková ocel. Já ten svůj moc nepoužívám, a když jsem jej teď po nějaké době vytáhla, zjistila jsem, že se mu ani přes relativně stabilní skladovací podmínky oxidace nevyhla.


Můj firesteel je už vcelku pamětník, letos má už deset let. Oxidace je ten šedý povlak směrem k rukojeti. Oxidace je teprve v počátku, takže je zoxidovaná vrstva tenká, materiál není vyžraný do hloubky. Pokud by byl firesteel ponechaný svému osudu, mohl by se za správných podmínek zcela rozpadnout. Zatím stačilo obyčejné otření ubrouskem.

Tato degradace je také důvodem, proč se nová škrtadla povlakují ochranným nátěrem. U druhého kusu, který je podobně starý, jsem podobný jev nepozorovala, ačkoliv jediný rozdíl je v tom, že u tohoto druhého kusu jsem právě tuto ochrannou vrstvu z většiny povrchu nikdy neoškrábala.

 


Komentáře

1 Zdeněk | E-mail | 15. března 2019 v 8:53 | Reagovat

A proč Tě probůh mohl někdo nahlásit???
Přijde mi ta šikana a cenzura už dost drsná, například na youtube Smajliczek, co točí prostě jen videa o tom jak jezdí na motorce a autem (a dodržuje pravidla!) tak mu přišel výhružný dopis od YT, kde mu hrozí smazáním. Děs.

2 Lesní Želva | 21. března 2019 v 10:39 | Reagovat

Ahoj,
to kdybych věděla... prostě se to stalo, život jde dál. Já se tím netrápím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

***


Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lesní želva

2010-2019